HOORN - Miljoenen bouwsteentjes verwerkt in honderden bouwwerken en diorama's zijn met Pasen en in de meivakantie te zien op de tentoonstelling "LEGO in het Museum" in het Museum van de 20e Eeuw in Hoorn. Je kunt er dan ook de Paasspeurtocht doen waarbij je allemaal LEGO haasjes moet zoeken en opdrachten maken. Maar je kunt ook lekker met bouwstenen bouwen en een Bouwdiploma verdienen of met de Audiotour door het museum gaan. Het museum is zowel 1e als 2e Paasdag open van 12 tot 17 uur.

In het Museum van de 20e Eeuw is ook nog de expositie "Het Hollandse Huishouden" te zien. Ontdek hoe vroeger het huishouden werd gedaan en welke bekende Nederlandse fabrikanten hier bij hielpen. Uiteraard ontdek je ook in de vaste opstelling van het museum hoe het leven in de vorige eeuw was. Hierdoor is het nostalgische museum een ideaal uitje voor het hele gezin of de familie.

Gratis met Museumkaart en VIP-kaart

Een museum bezoeken behoort tot de goedkoopste uitjes en dat kan in deze tijd best prettig zijn. De entreeprijzen zijn bij het Hoornse museum al zeer schappelijk maar met de Museumkaart of de VIP-kaart van de Vriendenloterij is de toegang zelfs gratis. En dan heeft het Museum van de 20e Eeuw ook nog een gratis pendelbusje dat u vanaf gratis parkeerterrein De Nieuwe Wal of het station oppikt.

Al 200.000 bezoekers voor LEGO exposities

Drie jaar geleden kon het museum een particulier 'LEGO-museum' overnemen en met tien vrachtwagen-ritten werd de collectie vanuit Brabant naar Hoorn gebracht. Twee museumzalen staan nu vol met een verzameling die de hele periode bestrijkt dat het steentjes-merk bestaat. De expositie "LEGO in het Museum" begint met houten speelgoed van LEGO, maar toont ook de allereerste steentjes (nog hol) en doosjes. Uiteraard komen succesvolle thema's als City, LEGO Technic, Star Wars, Toy Story en Harry Potter ook uitgebreid aan bod. Al ruim 200.000 bezoekers ontdekten de LEGO in dit museum.

In mei opening van Brick City in Hoorn CS

Medio mei 2025 opent het Museum een nevenvestiging in het station van Hoorn. Onder de naam Brick City verrijst in de voormalige stationshal een LEGO stad met uiteraard veel rijdende treinen. En in de oude stationsrestauratie kan men meebouwen.

Kijk voor meer informatie op www.museumhoorn.nl